Věřím, že když nahlídnete pod pokličku mého příběhu, budete potom třeba o trošku víc rozumět lidem v podobný situaci. A vy, kdo jste na tom jako já, si snad budete připadat o trochu míň ztracení.

Spousta lidí si myslí, že když přijde nemoc, bum bác, dostanete lázně a po čase je zase vše v pohodě. V téhle představě jsem žila několik let po mojí mrtvici. Možná někomu přijde, že jsem se nakonec uzdravila. Neuzdravila. Když mluvím, tak občas zvláštně, protože je pro mě i po sedmi letech těžké se vyjádřit. Stále mám problém s rukou, která zdaleka nemá jemnou motoriku, a koleno se mi prolamuje. Podle doktorů půjde moje tělo mnohem dřív do háje. Ale co. Žiju? Žiju. Po lázních jsem se střetla s opravdovým a reálným životem, takže pak to pravý vzrůšo teprve nastává!

Nemoci, aneb co vás může potkat v Tanzánii. Asi nejčastější je malárie, kterou přenáší komáři a proto v každém ubytování byly postele se sítí. Jenda říkal v Mpanze: "Tady komáři létají jenom do devíti." A já na to: "Tak to je zajímavý, teď mě štípl jeden a to už je po devátý...hmm, asi nějakej přesčasák."

Baba (ve svahilštině "otec") Jenda napsal krásný povídání o našich dnech v Africe https://rozen.webnode.cz/news/tanzanie-2021/ a teď zažijete Afriku zase mýma očima. :)

Menstruace

25.02.2021

Pro někoho menstruace může být ošemetné téma, ale je součástí každé ženy na světě a neměli bychom se bát o ní bavit. Nedávno jsme se bavili s Léňou o holčičích věcech a zakončily jsme debatu tím, že bych měla napsat článek na téma mojí menstruace a mrtvice. A nebudu vám lhát, i pro mě bylo dlouho téma menstruace tabu. Jako...


Bylo léto a já jsem nastoupila na brigádu v Lednici, kde jsem prodávala lístky na Písečný svět. Chtěla jsem se po dvou letech v lázních začít vracet zpátky do běžnýho života. Sloužila jsem dvanáctky, ale docela mi to utíkalo. Jen neustálé opakování tří informací, na které se návštěvníci ptali, je leda tak na zblbnutí. Proto mě můj šéf Míša...