Co mi pomáhá a kde beru svoji pozitivní energii?

04.08.2022

Nedávno mě oslovil jeden pán, který měl taky mrtvičku a dostal se k mém blogu. Můj přístup k životu ho chytl tak, že po mně chtěl rady a tipy, jak si vytvořit smysluplný a pozitivní přístup k životu. V prvé řadě mě to zaskočilo. Jak já můžu radit o tahle velkých věcech?! Dlouho jsem přemýšlela, jakou radu mu dát? Mám to, ukážu, co pomáhá mně, nebo zkrátka jak se snažím žít.


Nedávno jsem dočetla knížku Inspirace Baťa, která mi byla inspiraci i pro tenhle článek. Rozdělila jsem článek na tři části: tělo, mysl, duše. A ke každé jsem napsala několik bodů, který mi přijdou zásadní pro můj život.

TĚLO

Každý den se snažím udělat tyhle stejné věci. Tady je důležité SNAŽÍM SE, jsme jenom lidi. 😀

MYSL

Mysl, pro mě asi nejtěžší část, protože je to takový celoživotní úkol. Zkrátka "Jednou si dole jednou nahoře." 

Protože se může zdát, že mám báječný život, tak ale i ten báječný život je zatížen strastmi a útrapamy, tak jako každý jiný. Uvedu pár příkladů, co jsem řešila a řeším teď.

Těžké období jsem zažívala, když spolužáci ze střední dokončovali vejšku a byl to samý inženýr sem, magistr tam. Jenže já jsem byla pro mrtvici a začínala jsem úplně odznova. Nebo později se mi začaly vdávat kamarádky. Šlo to jedna za druhou až jsem se ocitla svobodná a bez partnera jako jediná. Teď řeším bydlení. Sice mám krásný byt v centru města, ale přes léto se v něm nedá vydržet a noční hluk začíná být nesnesitelný. Taky bych ráda bydlela sama, přece už na to mám věk, ale teď jsou ty byty, tak drahý, že na to nedošáhnu.

Co mi funguje a snažím se dělat pro svoji mysl:

Každý máme nějaký handicap a je jenom na nás, jak se s ním vypořádáme. A kdo říká, že nemá handicap, tak ten ho má tuplem. Handicap může být od plešatosti, malého vzrůstu, akné, přes obezitu, chybějící nohu, neplodnost po psychické problémy nebo krátkozrakost. Takže hlavu vzhůru, jsme v tom všichni spolu. 🖤


DUŠE

Znáte ten pocit, když vás něco potěší, zahřeje na duši? Tak o tom tady mluvíme.

Pokud se vám článek líbil, budu ráda za sdílení. Sledovat mě můžete na instagramu a facebooku, abyste věděli, co zrovna vyvádím.