Co dělám, když zrovna nestíhám psát články na blog

25.02.2022

Už asi netrpělivě čekáte, kdy vyjde další úrorový článek. Přiznám se, trošku nestíhám. Článek je teprve u ségry na korektuře a ještě chvilku bude trvat, než bude k vydání. Každopádně mám pro to pádný důvod.  Spolupracuji teď na čtyřech projektech o mrtvici a s tím spojených věcech. Pojďme si je představit:

První dvě jsou bakalářské práce zaměřené na logopedickou část člověka po mrtvici. A já jsem ideální případ pro takové práce. V první rozebíráme opravdu peprné věci. Tím, jak jsme nastavené, nemáme problém o čemkoliv, co se týká mojí mrtvice, mluvit. Píšu nemáme, né protože bych o sobě mluvila v množném čísle, i když někdy si dokonce nevědomky onikám, 😃 ale máma a ségra do rozhovorů pro diplomku také vystupují. V druhé práci bakalářské jsme teprve na začátku, ale myslím, že se máte na co těšit.

Dalším projektem je rozhovor od Hobita, což je brněnské centrum šířící osvětu i o mrtvici především mezi mladými lidmi. , V rozhovoru se budeme zabývat rehabilitací mozku, aneb Jak se mozek vzpamatovává z mrtvice.

Poslední projekt, pro který jsem před pár dny byla oslovena stážistkou,se týká opět rozhovoru, a to pro projekt Postižené tělo v prostoru v rámci CEDIT:observer. CEDIT je časopis, který vydává Centrum experimentálního divadla. A to prostě chceš! 😃 Takže jsem na to kývla.

A abych nezapomněla. Před 14 dny jsem měla možnost poskytnou rozhovor, který doputuje až do Dánska. Bude sloužit k vyvinutí aplikace, která se bude zabývat co nejrychlejším návratem do normálního života po mrtvici. To mi přijde naprosto super a doufám, že apka doputuje i do České republiky. Já bych ji určitě využila na 100%, protože, když jsem dostala mrtvici, nikdo nám pořádně neuměl říct, co dělat dál.

Až budou projekty hotové, určitě vás budu informovat na hlavní stránce mého blogu, hned pod "O čem je projet Holka s handicapem?", a taky na facebooku a instagramu. Doufám, že teď už je vám jasnější, proč jsem teď článek posunula až na poslední místo. Ale můžu vám slíbit, že bude!

Ps. Mám vážně radost! Spolupracovat na projektech šířících osvětu v pozitivním smyslu. Projekty, který nám dávají možnost zodpovědět otázky, na které se bojíme zeptat handicapovaného člověka. Těšte se, bude to vážně dobrý! 🙂